• slider-10.jpg
  • slider-03.JPG
  • slider-08.JPEG
  • slider-11.jpg
  • slider-06.JPG
  • slider-07.JPG
  • slider-01.jpg
  • slider-02.JPG
  • slider-04.JPG
  • slider-09.jpg

BOŻE NARODZENIE 2016

NAUCZYCIELOM, SŁUCHACZOM, PRACOWNIKOM OBSŁUGI I

ADMINISTRACJI ŚWIĄT WYPEŁNIONYCH RADOŚCIĄ, MIŁOŚCIĄ,

NIOSACYCH SPOKÓJ I ODPOCZYNEK,

NOWEGO ROKU SPEŁNIAJĄCEGO WSZELKIE MARZENIA,

PEŁNEGO OPTYMIZMU, SZCZĘŚCIA I POWODZENIA

ŻYCZY

DYREKCJA CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO

Spotkanie Wigilijne 2016

Serdecznie zapraszamy

Emerytów naszej szkoły, Nauczycieli szkoły dziennej i zaocznej

oraz Pracowników administracji i obsługi

na Spotkanie Wigilijne 18 grudnia o godz. 14.00

Dyrekcja CKZiU w Chwałowicach

O godz. 13.30 odbędzie się Zebranie Rady Pedagogicznej szkoły zaocznej.

Wycieczka do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie

7 grudnia, dzięki uprzejmości Rektora Komendanta, mieliśmy możliwość  poznać strukturę i zasady funkcjonowania Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Początek naszej wizyty  to wykład dotyczący ratownictwa medycznego połączony z pokazem umiejętności praktycznych przygotowanym przez Studenckie Koło  Ratownictwa Medycznego. Następnie – Pracownia Procesów Spalania i Wybuchu, gdzie zobaczyliśmy sprzęt labolatoryjny używany do badań przyczyn powstawania pożarów oraz przeprowadziliśmy kilka doświadczeń. Potem – Szkolna Jednostka Ratowniczo Gaśnicza, gdzie studenci podchorążowie, którzy w tym dniu pełnili służbę, z pasją opowiadali nam o pracy punktu alarmowego oraz wyposażeniu samochodów gaśniczych. Na koniec – trochę historii i wspólne zdjęcie pod pamiątkowymi tablicami: jedną odsłoniętą w 25 rocznicę pacyfikacji strajku z 2 grudnia 1981r i drugą upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, który na terenie WOSP odprawiał msze podczas strajku (odsłonięcia tej tablicy dokonała Matka bł. ks. Jerzego, która brała udział w uroczystościach w 2011r.). Pełni wrażeń, przemyśleń i inspiracji opuściliśmy gościnne mury tej blisko 80 letniej uczelni.

/Ewa Kuśmierczyk/

Read more ...

Maraton Pisania Listów 2016 (Amnesty International)

30 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji pisania listów w obronie więźniów i prześladowanych. Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w działalność na rzecz praw człowieka. W ostatni weekend w ponad 430 miejscach w całej Polsce i około 80 krajach świata odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Listy powstawały w miejscach publicznych: urzędach, kawiarniach, bibliotekach, szkołach i uczelniach, ale także w niezwykłych lokalizacjach – siłowniach, zakładach karnych, domach czy na jachcie Zawisza Czarny na Morzu Bałtyckim. To, co łączyło tak różne miejsca, to ogromne zaangażowanie i wiara, że listy mogą zmieniać świat.

Read more ...

Oliwia Żak w gronie najlepszych uczniów

Miło nam poinformować, że uczennica kl. III LO Mundurowego w CKZiU im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach została Stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. W dniu 29.011.2016r. Oliwia odebrała dyplom z rąk Pani Kurator Aurelii Michałowskiej. Uroczystość odbyła się w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

Oliwii serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze.

Wyjazd na Centralne Targi Rolnicze 2016 do Nadarzyna

26 listopada 2016 roku w naszym centrum zorganizowany został wyjazd na Centralne Targi Rolnicze do Nadarzyna, które odbywają się na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO. Inicjatorką i pomysłodawczynią była Pani Katarzyna Gierasińska – nauczyciel przedmiotów zawodowych. Uczestniczyli w nim słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego rolnik i technik rolnik, oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych naszego Centrum.

Read more ...

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec