• slider-1.jpg
  • slider-3.JPEG
  • slider-2.JPG

Wycieczka do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie

7 grudnia, dzięki uprzejmości Rektora Komendanta, mieliśmy możliwość  poznać strukturę i zasady funkcjonowania Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Początek naszej wizyty  to wykład dotyczący ratownictwa medycznego połączony z pokazem umiejętności praktycznych przygotowanym przez Studenckie Koło  Ratownictwa Medycznego. Następnie – Pracownia Procesów Spalania i Wybuchu, gdzie zobaczyliśmy sprzęt labolatoryjny używany do badań przyczyn powstawania pożarów oraz przeprowadziliśmy kilka doświadczeń. Potem – Szkolna Jednostka Ratowniczo Gaśnicza, gdzie studenci podchorążowie, którzy w tym dniu pełnili służbę, z pasją opowiadali nam o pracy punktu alarmowego oraz wyposażeniu samochodów gaśniczych. Na koniec – trochę historii i wspólne zdjęcie pod pamiątkowymi tablicami: jedną odsłoniętą w 25 rocznicę pacyfikacji strajku z 2 grudnia 1981r i drugą upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, który na terenie WOSP odprawiał msze podczas strajku (odsłonięcia tej tablicy dokonała Matka bł. ks. Jerzego, która brała udział w uroczystościach w 2011r.). Pełni wrażeń, przemyśleń i inspiracji opuściliśmy gościnne mury tej blisko 80 letniej uczelni.

/Ewa Kuśmierczyk/

Read more ...

Maraton Pisania Listów 2016 (Amnesty International)

30 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji pisania listów w obronie więźniów i prześladowanych. Z roku na rok coraz więcej osób angażuje się w działalność na rzecz praw człowieka. W ostatni weekend w ponad 430 miejscach w całej Polsce i około 80 krajach świata odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Listy powstawały w miejscach publicznych: urzędach, kawiarniach, bibliotekach, szkołach i uczelniach, ale także w niezwykłych lokalizacjach – siłowniach, zakładach karnych, domach czy na jachcie Zawisza Czarny na Morzu Bałtyckim. To, co łączyło tak różne miejsca, to ogromne zaangażowanie i wiara, że listy mogą zmieniać świat.

Read more ...

Oliwia Żak w gronie najlepszych uczniów

Miło nam poinformować, że uczennica kl. III LO Mundurowego w CKZiU im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach została Stypendystką Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2016/2017. W dniu 29.011.2016r. Oliwia odebrała dyplom z rąk Pani Kurator Aurelii Michałowskiej. Uroczystość odbyła się w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

Oliwii serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze.

Wyjazd na Centralne Targi Rolnicze 2016 do Nadarzyna

26 listopada 2016 roku w naszym centrum zorganizowany został wyjazd na Centralne Targi Rolnicze do Nadarzyna, które odbywają się na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo – Kongresowego PTAK WARSAW EXPO. Inicjatorką i pomysłodawczynią była Pani Katarzyna Gierasińska – nauczyciel przedmiotów zawodowych. Uczestniczyli w nim słuchacze kwalifikacyjnego kursu zawodowego rolnik i technik rolnik, oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych naszego Centrum.

Read more ...

Wyniki z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie - sesja sierpień, październik 2016r.

Zapraszamy po odbiór wyników egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe - sesja sierpień-październik 2016r.

 

Z.9 - Terapeuta zajęciowy - świadectwa i dyplomy

E.8 - Montaż i konserwacja instalacji elektrycznych - świadectwa

R.3 - Prowadzenie produkcji rolniczej - świadectwa

R.16 - Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej - świadectwa

 

Uwaga INFORMACJA dla słuchaczy !

Osoby posiadajęce wykształcenie minimum średnie a także świadectwa z dwóch kwalifikacji rolniczych R.3 oraz R.16 - występują z WNIOSKIEM o wydanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie TECHNIKA do OKE Warszawa.

 

Szczegółowe informacje umieszczone są nastronie OKE Warszawa, oraz w linkach ZASADY, WNIOSEK.

 

Wykład dla KKZ Rolnik na temat nawożenia dolistnego

W niedzielę w dniu 20 listopada 2016r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach podczas zjazdu szkół zaocznych na Kwalifikacyjnym Kursie Rolnik odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy ARKOP Panem Waldemarem Cisakiem.

Na spotkanie umówiliśmy się z Panem Waldemarem Cisakiem podczas Dni Rolnictwa Radomskiego, które odbywały się we wrześniu na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach.

Tematem wykładu było „Nawożenie dolistne roślin uprawnych chelatami i aminokwasami”.

Read more ...

Zjazd absolwentów - matura rocznik 1973

W centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w sobotę 19 listopada 2016 roku odbył się zjazd absolwentów kończących szkołę maturą w 1973 roku. Na spotkanie zaproszona została także dyrekcja szkoły. Absolwenci odwiedzili szkolne ławy, Izbę Pamięci, powspominali z radością czasy swojej edukacji. Wspomnieniom i rozmowom nie było końca. Każdy uczestnik zjazdu otrzymał pamiątkowe zdjęcie. Gratulujemy energii pomysłodawczyni spotkania i zapraszamy do organizacji kolejnego zjazdu w murach naszej szkoły.

Zaprasamy do GALERII zdjęć.

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec