• slider-10.jpg
  • slider-03.JPG
  • slider-04.JPG
  • slider-08.JPEG
  • slider-01.jpg
  • slider-06.JPG
  • slider-02.JPG
  • slider-07.JPG
  • slider-09.jpg

Zabawa dożynkowa na terenie CKZiU w Chwałowicach.

 

10 sierpnia do Chwałowic ściągnęły tłumy na zabawę dożynkową.  Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Była to impreza łącząca pokolenia, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Uroczystość zaczęła się o godzinie dziesiątej polową  mszą świętą, w czasie której wierni podziękowali za plony. Po mszy koła gospodyń utworzyły korowód i zaprezentowały kolorowe i okazałe wieńce.  Następnie zebranych gości przywitał starosta radomski M. Ślifirczyk i burmistrz Iłży A. Moskwa. Podczas dożynek można było podziwiać występy zespołów ludowych z poszczególnych gmin. Zespół Tańca Ludowego UMCS z Lublina otrzymał gromkie brawa, urzekł  pięknymi układami tanecznymi oraz barwnymi strojami.

            Na dożynkach oprócz uczty duchowej można było również doświadczyć prawdziwej uczty kulinarnej. A to wszystko dzięki kołom gospodyń wiejskich, które przygotowały pyszne potrawy według tradycyjnych przepisów. Można było spróbować bigosu, pierogów, zalewajki, swojskich wędlin, cudownych wypieków. Trudno wymienić wszystkie te wspaniałości. Pięknie udekorowane stoły dosłownie uginały się pod ciężarem potraw, a każdy uczestnik dożynek mógł skosztować wiejskich specjałów.

            Wieczorem pojawiły się wyczekiwane gwiazdy. Wystąpił zespół Playboys, Kabaret Młodych Panów oraz zespół Piękni i Młodzi. Artyści porwali do zabawy zebrane tłumy. Mamy nadzieję, że wszyscy wspaniale się bawili, że była to niezwykła promocja nie tylko gminy, ale również Chwałowic i CKZiU - dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej placówki włożyli wiele wysiłku w organizację i przebieg tej imprezy.

 

20170911_081910.jpg

Dożynki w Chwałowicach

 

Już w niedzielę 10 wreześnia na terenie naszej szkoły odbędą się Dożynki Powiatowo-Gminne 2017. Serdecznie zapraszamy :)

 

gal_37_1504605886.jpg

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

        No i zakończyły się wakacje. 4 września uczniowie i nauczyciele po raz kolejny spotkali się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Dyrektor, Marek Gierasiński, serdecznie przywitał przybyłych, zwłaszcza nowicjuszy, czyli klasę pierwszą, która wkracza do nowej rzeczywistości ponadgimnazjalnej. Po krótkim omówieniu organizacji nowego roku szkolnego uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas, aby porozmawiać i zapoznać się z planem lekcji.

No to bierzemy się do pracy.

Czytaj więcej...

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ZAPRASZAMY 

 

NA ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

Szkoła zaoczna – 2.09.2017r. godz.8.00

 

Klasy mundurowe LO - 4.09.2017r. godz.9.00

Zebranie Rady Pedagogicznej

ZEBRANIE RADY PEDAGOGICZNEJ

31.08.2017r.

Szkoła dzienna  - godz.11.11

Szkoła zaoczna - godz.13.07

ZAPRASZAMY

Rekrutacja dodatkowa - wolne miejsca

W związku z naborem do Liceum Ogólnokształcącego, informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w klasie pierwszej. Zatem jeśli jeszcze nie nie wybraliście drodzy gimnazjaliści to serdecznie zapraszamy. Poinformujcie kolegów, znajomych. Jesli ktoś z uczniów klas starszych, drugiej, trzeciej, chciałby się przenieść do naszej szkoły serdecznie zapraszamy - właśnie teraz jest odpowiedni moment.

Przygotowaliśmy w tym roku kilka ciekawych propozycji skierowanych do Was. Między innymi nowością będą otrzęsiny klasy poierwszej, przyznawanie stopni kadetów - to tylko część zmian.

Fakty mówią same za siebie, wysoka zdawalnośc egzaminów maturalnych - sporo powyżej średniej krajowej, drugie miejsce w powiecie radomskim, umożliwienie rozwijania swoich zainteresowań, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, szkolenia z zakresu posługiwania się bronią palną, odpowiednia kadra pedagogiczna z wysokimi kwalifikacjami, doskonałe zaplecze dydaktyczne, własne dwie strzelnice - pneumatyczna i ostra bojowa, tor przeszkód, umożliwienie i ułatwienie podjęcia pracy zainteresowanym uczniom w służbach mundurowych, wspaniała i niepowtarzalna atmosfera i wiele, wiele innych atutów.

Jeszcze można do nas dołączyć - ZAPRASZAMY !!!

 

Zdjęcie z Ogólnopolskiego Zlotu klas mundurowych w Ostródzie w 2017 roku - bylismy jedyną szkołą z naszego regionu !!!

 

II ogólnopolski zlot klas mundurowych - OSTRÓDA 2017 - jestesmy tam!

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec