• slider-01.jpg
  • slider-10.jpg
  • slider-09.jpg
  • slider-07.JPG
  • slider-02.JPG
  • slider-04.JPG
  • slider-06.JPG
  • slider-03.JPG
  • slider-08.JPEG

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla naszej uczennicy Izy Ogonek

W piątek 1 grudnia w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, na terenie gminy Jedlińsk odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Akt ten wręczał Artur Standowicz, wicewojewoda mazowiecki oraz Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty oraz poseł Dariusz Bąk. Stypendystką z naszej szkoły została w tym roku Izabela Ogonek, uczennica klasy III LO. Iza serdecznie gratulujemy, oby tak dalej!  Pani Kurator złożyła gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów skierowane do stypendystów, a także do ich rodziców i nauczycieli. Uroczystość uświetnił występ Katarzyny Bochyńskiej-Wojdył - sopran oraz Łukasza Ciecierskiego - baryton. Obojgu solistom towarzyszył na fortepianie Karol Sionek. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, otrzymującym promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub tym, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej dobre.

Czytaj więcej...

Próbna Matura

pobrane.jpg

 

W dniach 21 – 24 listopada w naszej szkole odbędą się matury próbne.

Jest to akcja przeprowadzana co roku w liceach i technikach całego kraju. Arkusze opracowali eksperci z wydawnictwa Operon. Honorowy patronat objęła Gazeta Wyborcza, na łamach której już następnego dnia po egzaminie można znaleźć proponowane odpowiedzi i klucz oceniania. We wtorek uczniowie zmierzą się z językiem polskim, środa to dzień królowej nauk, w czwartek odbędą się egzaminy z języków obcych, zaś w piątek egzamin z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Uczniowie poznają procedury maturalne, nauczą się gospodarowania czasem przeznaczonym na egzamin, sprawdzą poziom swojej wiedzy, a przede wszystkim dostaną informację zwrotną nad czym muszą jeszcze popracować.

Życzymy wszystkim maturzystom jak najlepszych wyników.

Wykład przedstawiciela firmy ARKOP

W niedzielę w dniu 05 listopada 2017r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach podczas zjazdu szkół zaocznych na Kwalifikacyjnym Kursie Rolnik odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy ARKOP Panem Waldemarem Cisakiem.

Tematem wykładu było „Znaczenie makro i mikroelementów w nawożeniu dolistnym roślin uprawnych z zastosowaniem chelatów i aminokwasów”.

Czytaj więcej...

Pokazowe zajęcia praktyczne

      W Centrum Kształcenia Praktycznego w Chwałowicach w dniu 21 października 2017r na zajęciach praktycznych Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych dla Rolnika i Technika Rolnika odbyła się nauka obsługi pługa obrotowego z ciągnikiem Kubota. Słuchacze obserwowali orkę oraz mieli możliwość skorzystania z indywidualnej obsługi agregatu z instruktorem. Zajęcia przeprowadzone zostały

Czytaj więcej...

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec