• slider-02.JPG
  • slider-09.jpg
  • slider-10.jpg
  • slider-03.JPG
  • slider-07.JPG
  • slider-04.JPG
  • slider-06.JPG
  • slider-01.jpg
  • slider-08.JPEG

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

1 marca po raz siódmy obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Po 50 latach zakłamania - także dzięki staraniom IPN - Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”. Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy!.

 

Józef Piłsudski powiedział:Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

 

Jadwiga Błaszczyk

Manewry zimowe 2017

Zadbaj o swoją kondycję”

 

W dniach 3 – 4 lutego na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbywał się obóz zimowy zorganizowany dla uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego.

Czytaj więcej...

Warsztaty Terapii Zajęciowej z Jedlanki Starej z jasełkami w naszej szkole

18 stycznia 2017r. gościliśmy w naszej szkole Podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej wraz z Panią Dyrektor Barbarą Rosiewicz i opiekunami. Uczestnicy warsztatów zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt. „Magia świąt” na podstawie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Ponownie mogliśmy wczuć się w atmosferę świat Bożego Narodzenia. Przemiana głównego bohatera spektaklu zmusza nas do refleksji nad sobą. Przedstawienie pokazało jak   w ciekawy i kreatywny sposób można przedstawić istotę świąt ale i otaczający nas świat. Było nastrojowo i wzruszająco. Występujący zasłużyli na gromkie brawa, gratulacje, słodką niespodziankę oraz drobny upominek.

Jadwiga Błaszczyk

25 FINAŁ WOŚP - gramy razem

Przed nami już 25 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej szkole gramy razem juz kilka lat.

Serdecznie zapraszam wszystkie osoby mające chęc wesprzeć tą akcję, puszka znajduje się w sekretariacie, dziękuję wszystkim za wsparcie.

Tegoroczne finałowe hasło: Godna opieka seniorów. 

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 Marek Gierasiński

 

 

Informacja z 15.01.2017

Podczas 25 FINAŁU WOŚP ZEBRALIŚMY w szkole zaocznej: 358,70 zł.

DZIĘKI !!!

Egzaminy z kwalifikacji - sesja styczeń 2017 - informacje

Z harmonogramem egzaminów zawodowych w sesji jesiennej można zapoznać się poprzez kliknięcie w poniższy link:

 

>> EGZAMY ZAWODOWE - styczeń 2017 <<

 

Przypominamy o odpowiednio wcześniejszym przybyciu do ośrodka egzaminacyjnego - zdający na minimum 30 minut przed egzaminem.

Obowiązkowo należy posiadać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem oraz przybory piśmiennicze piszące czarnym kolorem, zdający część praktyczną - odpowiedni strój.

Osoby zdające z innych szkół zainteresowane wcześniejszym dotarciem na egzamin i zakwaterowaniem mogą kontaktować się w tej kwestii z Panią Jadwigą Orczykowską pod numerem telefonu 519184134.

BOŻE NARODZENIE 2016

NAUCZYCIELOM, SŁUCHACZOM, PRACOWNIKOM OBSŁUGI I

ADMINISTRACJI ŚWIĄT WYPEŁNIONYCH RADOŚCIĄ, MIŁOŚCIĄ,

NIOSACYCH SPOKÓJ I ODPOCZYNEK,

NOWEGO ROKU SPEŁNIAJĄCEGO WSZELKIE MARZENIA,

PEŁNEGO OPTYMIZMU, SZCZĘŚCIA I POWODZENIA

ŻYCZY

DYREKCJA CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec