• slider-08.JPEG
  • slider-07.JPG
  • slider-10.jpg
  • slider-01.jpg
  • slider-06.JPG
  • slider-03.JPG
  • slider-04.JPG
  • slider-02.JPG
  • slider-09.jpg

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

11 marca 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej dla grup mających związek z zawodami medycznymi tj. terapeuta zajęciowy oraz technik usług kosmetycznych. Zajęcia przeprowadziła grupa MTEAM z Radomia pod kierownictwem Pana Mirosława Jaroszka.

Read more ...

Szkolenie z firmy ARKOP

W dniu 11 marca (niedziela) 2018r. o godzinie 10.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbyło się szkolenie przeprowadzone przez przedstawiciela firmy ARKOP Pana Waldemara Cisaka na temat nawożenia dolistnego roślin uprawnych, szczególnie pszenicy i jęczmienia jarego. Prowadzący przedstawił rolę makro i mikroelementów w wegetacji roślin oraz gamę produktów poprawiających plonowanie roślin uprawnych. Nauczyciele i Słuchacze Kwalifikacyjnego Kursu w zawodzie rolnik i technik rolnik uczestniczyli w szkoleniu w ramach zajęć konsultacyjnych.

/Lidia Rokita/

Warsztaty instruktażowe na kierunku terapeuta zajęciowy

Dnia 10 marca 2018 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbyły się warsztaty instruktażowe pt.”Haft matematyczny dla początkujących” W warsztatach uczestniczyli uczniowie ze szkoły policealnej na kierunku terapeuta zajęciowy. Spotkanie przeprowadziła Pani Iwona Zaręba która od lat zawodowo zajmuje się metoda jaką jest hafciarstwo.

Read more ...

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

1.jpg

Uczniowie Liceum Mundurowego uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca na kolejnej uroczystości patriotycznej w Ilży nie zabrakło też naszych uczniów.

Read more ...

Lekcja historii pod pomnikiem "Szarego"

 

20180223_105418.jpg

23 lutego 2018r. uczniowie naszego liceum mundurowego wraz z Markiem Gierasińskim – dyrektorem szkoły i opiekunami wzięli udział w obchodach 10 rocznicy śmierci generała bryg. Antoniego Hedy Szarego w Iłży. Po rocznicowej Mszy Św. w Kościele WNMP odbyło się spotkanie przy pomniku, gdzie odśpiewano hymn narodowy. Aby upamiętnić to wydarzenie, spotkali się kombatanci, władze gminy z Burmistrzem Andrzejem Moskwą, poczty sztandarowe szkół, reprezentacja straży pożarnej i mieszkańcy gminy. Wśród zaproszonych gości była też córka Antoniego Hedy.

Read more ...

Spotkanie z operatorem GROM-u w Chwałowicach

 

t.jpg

       22 lutego w naszej szkole gościł emerytowany operator GROM-u.
Było to spotkanie z bardzo ciekawym człowiekiem, który przez blisko dwie godziny opowiadał młodzieży o swojej karierze w wojsku i jednej z najlepszych formacji na świecie, jaką jest jednostka specjalna GROM.

Read more ...

Obóz zimowy 2018

        W dniach 16 – 17 lutego na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbywał się obóz zimowy zorganizowany dla uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Nasza szkoła i okolice zmieniły się na ten czas w koszary i poligon do ćwiczeń.
Obóz rozpoczął się apelem, który poprowadził dyrektor szkoły, Marek Gierasiński. Następnie odbyło się zakwaterowanie w izbach żołnierskich, opracowanie znaku graficznego oraz okrzyku przez każdą z drużyn.
W czasie obozu młodzież doskonaliła elementy musztry, strzelanie na strzelnicy pneumatycznej, uczyła się technik samoobrony.

Read more ...

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec