• slider-3.JPEG
  • slider-1.jpg
  • slider-2.JPG

Stypendia dla najlepszych, czyli Gala Prymusów Powiatu Radomskiego

Samorządowcy, dyrektorzy szkół Powiatu Radomskiego oraz uczniowie i ich rodzice bardzo licznie przybyli na Galę Prymusów, zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe w Radomiu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W gościnnej auli Wyższej Szkoły Handlowej wystąpiła również światowej klasy śpiewaczka operowa Katarzyna Bochyńska – Wojdył.

Read more ...

75 ROCZNICA BITWY POD PIOTROWYM POLEM

10 października 2019 r. odbyły się w Iłży obchody 75 rocznicy bitwy pod Piotrowym Polem.

Uroczystości rozpoczęto Mszą św. w kościele parafialnym, gdzie zgromadzili się kombatanci, liczne poczty sztandarowe, władze samorząde oraz przedstawiciele instytucji i szkół.

Read more ...

Gala finałowa Konkursu "Żołnierze w służbie historii"

     1 października 2019r. w Centrum Edukacji IPN-Przystanek Historia w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. W gronie zwycięzców był  zespół uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Bębenek i Przemysław Siarzyński z nauczycielką Renatą Bielecką.

Read more ...

Rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 25 września w naszej szkole uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej.

 

Klasa III Liceum Mundurowego wraz z panią Pauliną Sępioł i Iloną Wojciechowską przygotowała uroczysty apel.

Uczniowie deklamowali piękne i wzruszające wiersze pokazujące okrucieństwo i dramat tamtych pokoleń, ale także ich ofiarność i bohaterskie postawy. Wysłuchaliśmy także pieśni wojennych oraz obejrzeliśmy fragmenty kronik filmowych.

Read more ...

Lekcja historii - 80 rocznica Bitwy o Iłżę

 

9 września 2019 r. uczniowie klasy I LO Mundurowego w Chwałowicach wraz z Dyrektorem Szkoły Markiem Gierasińskim i opiekunami uczestniczyli w uroczystych obchodach 80 rocznicy Bitwy o Iłżę w 1939r.

 Iłża i okolice były terenem jednej z najkrwawszych bitew w kampanii wrześniowej 1939r.

Read more ...

Wyjazd naszych uczniów do Rosji 29.08.2019r.—04.09.2019r.

Wśród 33 laureatów konkursu „Policjanci w służbie historii” znalazło się 6 uczniów naszej szkoły: Sandra Dudek, Natalia Kamińska, Natalia Winiarska, Aleksandra Bębenek, Marta Pasek i Przemysław Siarzyński i opiekun konkursowych zespołów Renata Bielecka. Nagrodą główną był tygodniowy wyjazd śladami martyrologii polskich policjantów i żołnierzy.

Read more ...

Rada Pedagogiczna

UWAGA

Zebranie Rady Pedagogicznej

dla szkoły zaocznej oraz dziennej

30 sierpnia 2019 roku, godz 15.05

Zapraszamy

 

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec