• slider-07.JPG
  • slider-03.JPG
  • slider-09.jpg
  • slider-04.JPG
  • slider-01.jpg
  • slider-02.JPG
  • slider-08.JPEG
  • slider-06.JPG
  • slider-10.jpg

Próbna Matura

pobrane.jpg

 

W dniach 21 – 24 listopada w naszej szkole odbędą się matury próbne.

Jest to akcja przeprowadzana co roku w liceach i technikach całego kraju. Arkusze opracowali eksperci z wydawnictwa Operon. Honorowy patronat objęła Gazeta Wyborcza, na łamach której już następnego dnia po egzaminie można znaleźć proponowane odpowiedzi i klucz oceniania. We wtorek uczniowie zmierzą się z językiem polskim, środa to dzień królowej nauk, w czwartek odbędą się egzaminy z języków obcych, zaś w piątek egzamin z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Uczniowie poznają procedury maturalne, nauczą się gospodarowania czasem przeznaczonym na egzamin, sprawdzą poziom swojej wiedzy, a przede wszystkim dostaną informację zwrotną nad czym muszą jeszcze popracować.

Życzymy wszystkim maturzystom jak najlepszych wyników.

Wykład przedstawiciela firmy ARKOP

W niedzielę w dniu 05 listopada 2017r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach podczas zjazdu szkół zaocznych na Kwalifikacyjnym Kursie Rolnik odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy ARKOP Panem Waldemarem Cisakiem.

Tematem wykładu było „Znaczenie makro i mikroelementów w nawożeniu dolistnym roślin uprawnych z zastosowaniem chelatów i aminokwasów”.

Czytaj więcej...

Pokazowe zajęcia praktyczne

      W Centrum Kształcenia Praktycznego w Chwałowicach w dniu 21 października 2017r na zajęciach praktycznych Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych dla Rolnika i Technika Rolnika odbyła się nauka obsługi pługa obrotowego z ciągnikiem Kubota. Słuchacze obserwowali orkę oraz mieli możliwość skorzystania z indywidualnej obsługi agregatu z instruktorem. Zajęcia przeprowadzone zostały

Czytaj więcej...

Otrzęsiny pierwszaków

19 października 2017 roku odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klasy pierwszej. Jest to pionierska inicjatywa Pana dyrektora Marka Gierasińskiego i nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Pani Katarzyny Gierasińskiej. Mamy nadzieję, że na stałe zostanie ona wpisana do szkolnego kalendarza imprez. Gospodarzami spotkania byli uczniowie drugiej klasy.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej w CKZiU

 

 16 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy I i II przygotowali wraz z nauczycielami panią Pauliną Sępioł  i panem Markiem Sępiołem część artystyczną. Scenka ukazująca w krzywym zwierciadle lekcję szkolną wzbudziła duży entuzjazm wśród widzów. Chłopcy z klasy drugiej wykazali się talentem i odwagą, czekamy z niecierpliwością na kolejne występy szkolnej nieformalnej grupy teatralnej.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klasy pierwszej

Dziś, 12 października, w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Uroczystość miała charakter bardzo podniosły i wymiar patriotyczny – jak przystało na ślubowanie klasy o profilu mundurowym.

Czytaj więcej...

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec