• slider-07.JPG
  • slider-04.JPG
  • slider-02.JPG
  • slider-09.jpg
  • slider-01.jpg
  • slider-03.JPG
  • slider-06.JPG
  • slider-08.JPEG
  • slider-10.jpg

Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem

11 kwietnia w ramach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Bezrobociem w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Chwałowicach odbyło się spotkanie adresowane do młodzieży uczącej się w klasie maturalnej. Celem obchodów była promocja i popularyzacja aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu wśród młodych ludzi.

Czytaj więcej...

Cyberprzestrzeń – nowe wyzwania i zagrożenia

Prywatność w sieci, świadome korzystanie z portali społecznościowych, ochrona przed cyberprzestępczością, cyberprzemocą oraz hejtem to główne tematy poruszane podczas konferencji „Cyberprzestrzeń – nowe wyzwania i zagrożenia”.

Przedsięwzięcie dedykowane było uczniom klas mundurowych.

Czytaj więcej...

XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej

      W niedzielę 19 marca 2017 roku słuchacze naszej szkoły razem z nauczycielami rolniczych przedmiotów zawodowych uczestniczyli w targach AGROTECH w Kielcach. W wyjeździe wzięli udział słuchacze grup KKZ rolnik i technik rolnik. Wiele osób odwiedziło targi kolejny już raz, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na oferowane produkty i usługi przez wystawiające firmy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z przedstawicielem firmy ARKOP

W niedzielę w dniu 12 marca 2017r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach podczas zjazdu szkół zaocznych na Kwalifikacyjnym Kursie Rolnik odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy ARKOP Panem Waldemarem Cisakiem. Na spotkanie umówiliśmy się z Panem Waldemarem Cisakiem podczas spotkania szkoleniowego w listopadzie poprzedniego roku, które odbywało na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach. Tematem wykładu było „Nawożenie dolistne roślin uprawnych, sadów chelatami i aminokwasami”.

Czytaj więcej...

Matura z Echem dnia

          Matura z Echem Dnia

      Uczniowie CKZiU w Chwałowicach w dniach 8,9,10 marca pisali maturę próbną z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Nasza szkoła od lat bierze udział w próbnej maturze z Echem Dnia. Uważamy, że jest to doskonały sprawdzian przed majowym egzaminem. Mamy nadzieję, że ten egzamin uświadomił uczniom czego mogą się spodziewać na maturze w maju i czemu jeszcze muszą poświęcić więcej uwagi, aby zdać z jak najlepszym wynikiem.

     Jest jeszcze trochę czasu, aby intensywnie popracować i uzupełnić ewentualne braki. To nie był stracony czas.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

1 marca po raz siódmy obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Po 50 latach zakłamania - także dzięki staraniom IPN - Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”. Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy!.

 

Józef Piłsudski powiedział:Naród, który nie szanuje swojej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

 

Jadwiga Błaszczyk

Manewry zimowe 2017

Zadbaj o swoją kondycję”

 

W dniach 3 – 4 lutego na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbywał się obóz zimowy zorganizowany dla uczniów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego.

Czytaj więcej...

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec