• slider-02.JPG
  • slider-09.jpg
  • slider-04.JPG
  • slider-01.jpg
  • slider-07.JPG
  • slider-08.JPEG
  • slider-06.JPG
  • slider-03.JPG
  • slider-10.jpg

Maraton pisania listów Amnesty International

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Maratonu Pisania Listów  we współpracy z Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu. Odręcznie napisano 271 listów w obronie 9 postaci, które niestrudzenie walczą o prawa innych, lecz ich własne prawa zostały naruszone!

W tym roku Amnesty wybrała kobiety, odważne, waleczne, dla których dobro innych stało się wartością nadrzędną! Niestety w wyniku niesprawiedliwości władz krajów lub społeczności, w których żyją, ich życiu zagraża niebezpieczeństwo a nawet już wydano na nie niesprawiedliwe wyroki.

Wspólnie możemy temu zapobiec... pisząc list! Tak niewiele potrzeba, by pomóc, a pisząc razem tysiące listów - można zdziałać wiele !!!

Stypendyści w naszej szkole !

Miło nam poinformować, że Sandra Dudek uczennica naszej szkoły, została stypendystką Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Uroczystość wręczenie dyplomów odbyła się 26 listopada 2018r. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

Dla Sandry i jej Rodziców wyrazy uznania i serdeczne gratulacje. Życzymy dalszych sukcesów i powodzenia na egzaminie maturalnym.

Studyjne zajęcia praktyczne

            24 listopada 2018 r. słuchaczki kwalifikacyjnego kursu zawodowego kucharz, pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych Pana Andrzeja Czubaka, zorganizowały zajęcia w siedzibie KGW Jasieniec. Jego członkinie stanowią liczną grupę na tym kursie.

            Inicjatywa miała na celu wymianę doświadczeń pomiędzy tradycyjną kuchnią z regionu jasieniecko - iłżeckiego, a racjonalną kuchnią według kwalifikacji kucharz - sporządzanie potraw i napojów. Domowa atmosfera, zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do procedury kwalifikacji sprawiły, że wszyscy uczestnicy spotkania będą go bardzo miło wspominali. Jednogłośnie stwierdzili również, że warto czasami opuścić szkolną pracownię zajęć praktycznych, choć bardzo dobrze wyposażoną, aby zdobywać nowe doświadczenia i współpracować ze środowiskiem lokalnym.

 

Uczniowie Liceum Mundurowego dla Niepodległej

11 Listopada w najważniejsze święto patriotyczne obecnego roku – 100 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli tradycyjnie już młodzież klas mundurowych wraz z opiekunami uczestniczyła w gminnych obchodach tego święta. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Iłży. Następnie przy dźwiękach orkiestry dętej nastąpił przemarsz pod pomnik Bohaterów Ziemi Iłżeckiej.Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego nasi uczniowie zaprezentowali Flagę Narodową przesłaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Czytaj więcej...

Marsz Pamięci - relacja

      8 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami wzięli udział w marszu z okazji 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Spod budynku szkoły wszyscy udaliśmy się pod pomnik upamiętniający akcję Batalionów Chłopskich w roku 1944. Przy pomniku odbył się apel poległych poprowadzony przez porucznika T. Pękałę. Złożyliśmy kwiaty oraz odśpiewaliśmy Hymn oraz Rotę.

Czytaj więcej...

Wizyta w Unii Grudziądz

            W dniu 6 listopada 2018r. słuchacze Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych w zawodzie rolnik i technik rolnik z Panem Dyrektorem Centrum, oraz nauczyciele przedmiotów rolniczych, pracownicy zwiedzali fabrykę maszyn rolniczych - Unia Grudziądz.

            Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach, serdecznie dziękuje za bardzo miłe przyjęcie. Wizyta pozwoliła uzupełnić wiedzę naszych uczniów w zakresie zajęć praktycznych z techniki w rolnictwie, marketingu, promocji produktów itp. Uczestnicy byli zachwyceni ogromem tej nowoczesnej fabryki, nowoczesną linią produkcyjną, produktem finalnym "wyposażonymi" elektroniką maszynami rolniczymi oraz miłą atmosferą spotkania. Mogli skorzystać z atrakcji parku linowego, który dostarczył słuchaczom wiele wrażeń.

            Na ręce Pana Dyrektora ds. rozwoju sieci sprzedaży Michała Stachlewskiego podziękowania składają Dyrektor , nauczyciele oraz słuchacze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach, życząc dalszej i owocnej współpracy.

Lidia Rokita

Marsz Pamięci

z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Zapraszamy nauczycieli i uczniów do wspólnego świętowania
w Chwałowicach przy pomniku upamiętniającym akcję Batalionów Chłopskich w 1944r.
Czwartek 8.11.2018r.godz.10.00
Samorząd Uczniowski LO

Spotkanie z przedstawicielem firmy ARKOP

            W dniu 3 listopada (sobota) 2018r. o godzinie 10:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbyło się szkolenie przeprowadzone przez przedstawiciela firmy ARKOP Pana Waldemara Cisaka. Tematem było znaczenie makro i mikroelementów w nawożeniu dolistnym roślin uprawnych w szczególności rzepaku z zastosowaniem chelatów i aminokwasów. Prowadzący ukazał rolę zaawansowanego nawożenia polegającego na dostarczeniu dolistnym roślinom, w każdej fazie wegetacji związków mineralnych i organicznych. Przedstawiona została gama produktów poprawiających plonowanie roślin uprawnych. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele i słuchacze kwalifikacyjnego kursu w zawodzie rolnik i technik rolnik w ramach zajęć konsultacyjnych. Można było zauwazyć duże zainteresowanie słuchaczy produktami oraz wiele pytań do prowadzącego na temat skuteczności i opłacalności w stosowaniu tych zaawansowanych nawozów dolistnych.

Anna Wrońska

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec