• slider-01.jpg

90 lat szkoły w Chwałowicach

DSCF3634_Copy.JPG

W dniu 16 czerwca w szkole w Chwałowicach odbyła się bardzo ważna uroczystość dla naszej społeczności – Jubileusz 90-lecia istnienia szkoły.

 

Przygotowania do tego wydarzenia trwały długo, aby wszystko miało właściwy kształt dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie zostali zaangażowani do pracy. Na jubileusz zjechali tłumnie absolwenci oraz sympatycy szkoły, przybyli także zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych. Wśród szacownych gości obecna była Bożenna Pacholczak - viceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Mirosław Ślifirczyk – Starosta Powiatu Radomskiego, Jadwiga Wójtowicz – Naczelnik Wydziału Oświaty, Andrzej Moskwa – Burmistrz Miasta i Gminy Iłża.

Uroczystość prowadzili Marek Sępioł  i Katarzyna Gierasińska – nauczyciele naszej szkoły. Na początku głos zabrał dyrektor Marek Gierasiński – wyraził radość z powodu  tak pięknego jubileuszu, życzył sobie i wszystkim pracownikom dalszych sukcesów i dobrej współpracy.

Następnie przemawiali przedstawiciele władz. Szkoła została odznaczona medalem „PRO MASOVIA” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik przyznał dyplomy uznania dla nauczycieli i pracowników za wieloletnią i rzetelną pracę wychowawczo – dydaktyczną.  Wręczone zostały również medale za osobisty wkład w rozwój historycznego miasta Iłży i Ziemi Iłżeckiej dla dyrekcji szkoły: Marka Gierasińskiego i Jadwigi Błaszczyk, a także dla emerytowanej nauczycielki Marii Smagi.

Uroczystość została uświetniona występami naszych uczniów. Przy akompaniamencie gitary dziewczęta z kl. II odśpiewały piosenki z przeszłości kojarzące się z latami szkolnymi, zaś grupa teatralna przedstawiła zabawną scenkę przedstawiającą zmagania kandydatów do wojska. Opiekunem artystycznym wokalistek i aktorów był Marek Sępioł. Pojawiły się również elementy musztry i ćwiczenia z bronią podkreślające charakter naszej szkoły. Następnie uczniowie przy dźwiękach żołnierskiej melodii wymaszerowali z sali. Ducha poezji wniosło w uroczystość liryczno-muzyczne wystąpienie nauczycieli Marka Sowy i Tadeusza Pękały. Drugi z wymienionych panów był także odpowiedzialny za przygotowanie wspomnianych wcześniej elementów wojskowych.

Oczywiście najważniejsi tego dnia byli absolwenci szkoły, którzy pojawili się po latach, by spotkać się z kolegami, porozmawiać, odszukać i rozpoznać w tłumie tych dawno nie widzianych. Lata mijają nieubłaganie…

Specjalnie dla nich przygotowana była sala, w której przy kawie i kawałku pysznego ciasta mogli spokojnie porozmawiać i powspominać lata szkolne. Odbywały się również spotkania z nauczycielami i wychowawcami w salach szkolnych.

            Po części oficjalnej wszyscy zjawili się na balu, aby kontynuować rozmowy, wspomnienia, a przede wszystkim pobawić się wspólnie z przyjaciółmi z młodzieńczych lat.

Zabawa trwała do rana.

I tak nasza wspaniała uroczystość dobiegła końca. Teraz czekamy na kolejny jubileusz.

 

ps. już niedługo dużo więcej zdjęć

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec