• slider-02.JPG
  • slider-10.jpg
  • slider-09.jpg
  • slider-01.jpg
  • slider-03.JPG
  • slider-04.JPG
  • slider-08.JPEG
  • slider-07.JPG
  • slider-06.JPG

Dzień Papieski w naszej szkole

DSCF3799.JPG

Dzień Papieski w naszej szkole  ,, Opowiem Ci o Św. Janie Pawle II’’.

 

40 lat temu 16 pażdziernika 1978r. ,Karol Wojtyła  został Papieżem. Jan Paweł II dla większości Polaków stał się ideałem i na zawsze pozostał w pamięci. Z tej okazji obchodzimy Dzień Papieski – budując  w ten  sposób żywy pomnik Wielkiego Papieża Polaka. Hasłem tegorocznej edycji były słowa ,, Promieniowanie Ojcostwa ‘’. Uczniowie klasy II i III podczas uroczystego apelu przedstawili prezentację ukazującą  biografię , nauczanie oraz przykład świętości Jana Pawła II. Papież  żył  w trudnych  czasach ,  stawiał  czoła  trudnej rzeczywistości ,  pokazując  to  swoim pięknym  życiem. Jego  cały  pontyfikat  upłynął pod znakiem miłości do bliźniego, otwartości na jego problemy i smutki . Dzień ten nie był tylko wspomnieniem, lecz zaproszeniem do pójścia drogą którą Ojciec Święty nam wytrwale wskazywał. Nie zabrakło ulubionej pieśni  Jana Pawła II - ,,Barki’’ , którą wszyscy zaśpiewaliśmy .Na koniec wspólnie pomodliliśmy się , a ks. Adrian udzielił nam błogosławieństwa.                                              

                                                                                                                                                                                                                                                                                              Małgorzata Kwiatkowska.

DSCF3785.JPG

DSCF3795.JPG

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec