• slider-10.jpg
  • slider-01.jpg
  • slider-08.JPEG
  • slider-09.jpg
  • slider-03.JPG
  • slider-06.JPG
  • slider-02.JPG
  • slider-07.JPG
  • slider-04.JPG

Stypendia dla najlepszych, czyli Gala Prymusów Powiatu Radomskiego

Samorządowcy, dyrektorzy szkół Powiatu Radomskiego oraz uczniowie i ich rodzice bardzo licznie przybyli na Galę Prymusów, zorganizowaną przez Starostwo Powiatowe w Radomiu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W gościnnej auli Wyższej Szkoły Handlowej wystąpiła również światowej klasy śpiewaczka operowa Katarzyna Bochyńska – Wojdył.

 

W imieniu starosty Waldemara Trelki oraz Zarządu Powiatu Radomskiego wszystkich gości powitał Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. W krótkim, bardzo interesującym wykładzie przybliżył zebranym kulisy powstawania Komisji Edukacji Narodowej oraz walkę o polskość w czasach I zaboru rosyjskiego.

Starosta Waldemar Trelka podziękował dyrektorom i nauczycielom za wysiłek wkładany w naukę i rozwój młodych ludzi oraz zaangażowanie
w kształtowaniu w nich szlachetnych postaw. – Powiat radomski jest z was dumny - zwrócił się do młodzieży. - Jestem pewien, że edukacja w naszych szkołach pomoże wam w dobrym starcie w dorosłe życie – dodał.

Do uczniów słowa skierował także biskup pomocniczy radomski Piotr Turzyński, który był jednym z gości Gali Prymusów. Pogratulował wyróżnień i przypomniał, że wbrew każdy człowiek jest bardzo ważny. - Jesteście przyszłością naszego kraju - zwrócił się do młodzieży biskup Piotr Turzyński.

Przy dźwiękach utworu „Zadok The Priest” J.F. Heandela, znanego szerszej publiczności jako hymn piłkarskiej Ligi Mistrzów, stypendia wręczali starota Waldemar Trelka, wicestarosta Roman Frąk, dyrektor Krzysztof Szewczyk oraz Wojciech Nalberski, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Radomiu.

Stypendyści starosty radomskiego

Stypendiami w wysokości 1 tysiąca złotych za I semestr nauki szkolnej dla osób, które osiągnęły wysoką średnią ocen uhonorowano 32 uczniów.  Oto pełna lista nagrodzonych:

z Liceum Ogólnokształcącego w Iłży: Kaja Kargul, Sylwia Leśkiewicz, Olimpia Occhipinti, Natalia Giemza, Monika Kędrzyńska oraz Izabela Kiepas;

z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży: Paweł Kozera, Przemysław Wróbel, Jakub Myszka, Klaudia Gardziel, Dawid Wielochowski, Tomasz Góra oraz Jakub Romanowski;

z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach: Karolina Witkowska i Marta Pasek;

z Zespołu Szkół w Pionkach: Edyta Kiraga, Anna Zawadzka, Robert  Kacperczyk i Weronika Krekora;

z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach: Jakub Jastrzębski, Adrian Białek, Ada Rębiś, Aleksandra Czapla, Dawid Sulima, Iga Fliszkiewicz, Kacper Jaworski, Weronika Wieczorek oraz Monika Kamińska;

z Liceum Ogólnokształcącego  w Pionkach : Adam Kozicz, Jakub Wierzbicki, Zuzanna Rdzanek i Grzegorz Bernatek.

Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia nagród dyrektorom powiatowych placówek edukacyjnych za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz promowanie wśród uczniów pięknych postaw i wartości.

Otrzymali je dyrektorzy: Magdalena Wiśniewska (CKZiU w Pionkach),  Agnieszka Stępień (ZS w Pionkach), Rafał Kącki (LO w Pionkach), Agnieszka Kopeć-Fila (LO w Iłży), Dariusz  Leśkiewicz (ZSP w Iłży), Marek Gierasiński (CKZiU w Chwałowicach), Agnieszka Ankurowska (wz. Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy) oraz Dyrektorzy Poradni Psychologiczno Pedagogicznych Katarzyna Brodowska (Radom), Monika Kubiak (Iłża) i Marlena Winiarska (Pionki).

Galę Prymusów uświetniła swoim występem w repertuarze operetkowym Katarzyna Bochyńska-Wojdył, światowej sławy śpiewaczka, współpracująca z najlepszymi kompozytorami, filharmonikami i wykonawcami, a całość zakończyły wspólne pamiątkowe zdjęcia.

/żródło www.radompowiat.pl/

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec