• slider-03.JPG
  • slider-07.JPG
  • slider-04.JPG
  • slider-02.JPG
  • slider-09.jpg
  • slider-01.jpg
  • slider-08.JPEG
  • slider-06.JPG
  • slider-10.jpg

Ślubowanie klasy pierwszej

W dniu 17 października 2019 r. odbyła się ceremonia ślubowania uczniów pierwszej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcacym w Chwałowicach, szkole z 90- letnią tradycją i bardzo bogatą historią.


Uczniowie od początku roku przygotowywali się do tej uroczystości. Największe podziękowania należą się porucznikowi p. Tadeuszowi Pękale i wychowawcy klasy p. Ewie Kuśmierczyk, to właśnie dzięki ich staraniom uczniowie świetnie się zaprezentowali.
Uroczystość zaczęła się na sali gimnastycznej ceremonią wyprowadzenia sztandaru. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Ważnym elementem ceremonii była salwa honorowa wykonana przez uczniów klasy trzeciej i pierwszej.
W uroczystości ślubowania oprócz dyrektora Marka Gierasińskiego, wicedyrektor Jadwigi Błaszczyk, nauczycieli, uczniów naszej szkoły oraz rodziców, udział wzięło wielu oficjalnych gości, m.in.: Krzysztof Szewczyk – dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomiu, Przemysław Burek - burmistrz Iłży , Artur Łęcki - major Wydziału Rekrutacji WKU w Radomiu,  przedstawiciele Policji Miejskiej w Radomiu z aspirantem Kamilą Adamską na czele, Tomasz Pawlak – komendant policji w Iłży, emerytowani oficerowie ze Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa RP w Radomiu, komendant Straży Pożarnej w Chwałowicach Andrzej Fiołna. Bardzo miłym akcentem był udział w ceremonii rodzin naszych uczniów. Po zakończeniu ślubowania na uczniów i ich rodziców czekał poczęstunek: ciasto, gorąca kawa i herbata, była też okazja, by wymienić się wrażeniami, zrobić zdjęcia z kolegami, rodziną i wychowawcą.

 

 

 

 

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec