• slider-3.JPEG
  • slider-2.JPG
  • slider-1.jpg

Manewry zimowe 2016 klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Chwałowicach

 

 

Już od wielu lat w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach dla klas mundurowych organizowane są letnie i zimowe obozy kondycyjno-sprawnościowe. W tym roku zimowe manewry odbyły się w dniach 26 – 27 lutego, a szkoła i okolice zmieniły się na ten czas w koszary i poligon do ćwiczeń.
Obóz zimowy jest dla młodzieży doskonałym sprawdzianem swoich możliwości i umiejętności. A okazji do wykazania się, jak co roku zresztą, było sporo: konkurencje sportowe, testy sprawnościowe, zajęcia ze sztuk walki, musztra, strzelanie na strzelnicy pneumatycznej. Do tego zajęcia z pierwszej pomocy z użyciem fantomów medycznych oraz defibrylatora AED, biegi na orientację, quizy z wiedzy ogólnej – to wszystko dało uczniom możliwość wykazania się sprytem, pomysłowością, sprawnością fizyczną i odwagą. Nie zabrakło oczywiście momentów odprężenia, takich jak ognisko i pieczenie kiełbasek.
W trakcie obozu dużym zaangażowaniem wykazali się nauczyciele pracujący w szkole, biorąc czynny udział zarówno w organizacji zajęć, jak i przebiegu całego obozu.
Jak co roku do Chwałowic przybyli także liczni goście. Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w teorii i praktyce odsłonili przed uczniami tajniki swej pracy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z uczestnikiem misji w Kosowie, sierżantem P. Bednarskim, a także przedstawicielem WKU w Radomiu – majorem A. Łęckim. Uczniowie wzięli także udział w zajęciach dotyczących ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa w sieci.
Akcentem patriotycznym była wieczornica przy pomniku poległych partyzantów z 1944 r. w Chwałowicach, podczas której przeprowadzony został apel poległych, nastąpiła uroczysta odprawa warty i złożenie wieńca.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec