• slider-10.jpg
 • slider-04.JPG
 • slider-01.jpg
 • slider-06.JPG
 • slider-03.JPG
 • slider-07.JPG
 • slider-11.jpg
 • slider-09.jpg
 • slider-02.JPG
 • slider-08.JPEG

Targi AGROTECH 2016

            W niedzielę 20 marca 2016 roku zorganizowany został w naszej szkole grupowy wyjazd na targi AGROTECH do Kielc. Jest to przedsięwzięcie, które na stałe wpisało się do naszego kalendarza imprez rolniczych, godnych uwagi. Wzięli w nim udział słuchacze grup kwalifikacyjnego kursu zawodowego rolnik. Nad organizacją wyjazdu i bezpieczeństwem uczestników czuwali, przede wszystkim, Pani Lidia Rokita i Pan Marek Błaszczyk, wspomagani przez Panią vice dyrektor Jadwigę Błaszczyk oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych.

 

            W tym roku targi odbywały się po raz 22, są największą w Polsce imprezą rolniczą organizowaną w halach, zawsze pojawia się na nich mnóstwo nowości, są gwarancją wystawy na najwyższym poziomie - to dobre atuty marketingowe. Zachęceni tymi faktami, wyposażeni w dobre humory oraz wiedzę teoretyczną o strukturze wystawy ruszyliśmy zdobywać kontakty biznesowe. W blasku fleszy i obecności celebrytów podziwialiśmy ekspozycje ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów na powierzchni 62,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Dla wielu z nas obowiązkowym punktem wyjazdu było odwiedzenie stoisk laureatów kategorii konkursowych. Wyniki zostały ogłoszone przed rozpoczęciem targów, więc mogliśmy swobodnie odszukać interesujące nas wystawy, w końcu to tylko kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych i 9 laureatów do zlokalizowania, a grono zacne. Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymała Firma SaMasz Sp. z o.o. z Białegostoku za całokształt działań związanych z produkcją maszyn rolniczych i komunalnych.

Natomiast Złote Medale otrzymali:

 • Ciągnik rolniczy CASE IH OPTUM 300 CVX produkowany przez CNH Industrial Osterrich GmbH z Austrii zgłoszony przez CNH Industrial Polska Sp. z o.o. z Płocka za zastosowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i ergonomicznych
 • Agregaty do siewu bezpośredniego MZURI PRO-TIL produkowane przez MZURI LTD Springfield Farm Wlk. Brytania zgłoszone przez AGRO-LAND Marek Różniak Śmielin za nowoczesne rozwiązania w technologii uprawy bezorkowej
 • Opryskiwacz samobieżny HERKULES 4000/24/ALU produkowany przez Kujawską Fabrykę Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK Brześć Kujawski za korzystny stosunek ceny do jakości i funkcjonalności.
 • Przyczepa transportowa CLAAS CARGOS 750 produkowana przez CLAAS Saulgau GmbH zgłoszona przez CLAAS Polska Sp. z o.o. Niepruszewo za innowacyjne rozwiązania poprawiające manewrowość na polu
 • Asymetryczny dwustrumieniowy rozpylacz eżektorowy IDTA LECHLER produkowany przez LECHLER GmbH Niemcy zgłoszony przez ELEKTRONIC Marek Janus  Strzyżowice za innowacyjne rozwiązania w technice ochrony roślin
 • System EASY ON BOARD App produkowany przez CLAAS E-Systems KGAmbH & Co KG Niemcy zgłoszony przez CLAAS Polska Sp. z o.o.  Niepruszewo za aplikację umożliwiającą komunikację pomiędzy ciągnikiem i współpracującymi maszynami. 
 • Łubin wąskolistny TANGO wyhodowany przez Poznańską Hodowlę Roślin Sp. z o.o. Tulce za najpopularniejszą i najszybciej rozwijającą się odmianę  odporną na suszę i choroby
 • Odmiana kukurydzy TONACJA wyhodowana przez Hodowlę Roślin Smolice Sp. z o.o. Grupa IHAR Smolice za wysoką stabilność plonowania i uniwersalność użytkowania

           

Duże emocje wzbudziło również stoisko naszego rodzimego producenta ciągników rolniczych URSUS. Co roku, właśnie na targach, odbywa się premiera nowego modelu. Tym razem mieliśmy możliwość podziwiania 150 konnego ciągnika Ursus C-3159V Power, zabudowanego na transmisji.

Nowy model podobał się również płci pięknej i nie tylko dlatego, że ma czerwony kolor.

John Deere zaprezentował nowość w postaci cztero- i sześciocylindrowych modeli ciągników serii 6M z silnikami spełniającymi normę FT4 o mocy od 110 do 195 KM. Nowa seria ma zastąpić dotychczasowe maszyny.

Naszą uwagę przyciągnęła także kolejna nowość na tych targach, firmy AQUAMITECH POLSKA, oferującej profesjonalne systemy zamgławiające COOL Q i systemy neutralizacji przykrych zapachów CONTRODOR tworzone pod indywidualne projekty dla hodowców trzody chlewnej, bydła, drobiu, zwierząt futerkowych itp.  Na polskim rynku jeszcze tej innowacji nie było.

Równolegle targom AGROTECH towarzyszy wystawa LAS-EXPO, która również przyciągnęła naszą uwagę.

W drodze powrotnej żywiołowo dyskutowaliśmy i dzieliliśmy się opiniami na temat wizyty na targach. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że technicznie i wizualnie eksponowane produkty oraz prezentacje firm wywarły na nas ogromne, pozytywne wrażenie. Jeden tylko szczegół zaburzał nam to odczucie – kwestie finansowe. W tej płaszczyźnie nawet dofinansowania pozyskane z programów unijnych nie „załatwiają” sprawy, więc może …. złota rybka.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ

powiat radomski     bip     wku radom     policja     strzelec